Шаблон:Reflist

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Високий ризик

Використання[править]

Використовуйте цей шаблон для створення списку виносок у статті (див. Довідка:Виноски).

У разі відсутності додаткових параметрів шаблон створює простий список виносок зменшеним шрифтом.

Колонки[править]

Використання {{reflist|2}} створить список виносок, що складається з двох колонок, а {{reflist|3}} створить список виносок з трьох колонок.

Використання {{reflist|colwidth=30em}} дозволить браузеру автоматично обрати число колонок для ширини браузера. Обирайте ширину колонки відповідно до середньої ширини виноски на сторінці.

Зауваження: кілька колонок на даний час відображається в наступних браузерах: Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome, Opera (починаючи з версії 11.1), Internet Explorer (починаючи з версії 10)[1].

Три варіанти застосування[править]

Варіант 1 (конкретні посилання)[править]

== Розділ статті ==
Lorem ipsum<ref>Назва джерела, дата доступу і т. д.</ref>.

Lorem ipsum dolor sit amet<ref>Назва джерела, дата доступу і т. д.</ref>.

== Посилання ==
{{reflist}}

Варіант 2 (лише загальні посилання)[править]

== Розділ статті ==
Lorem ipsum.

Lorem ipsum dolor sit amet.

== Посилання ==
{{refbegin}}
* загальне посилання 1
* загальне посилання 2
{{refend}}

Варіант 3 (конкретні і загальні посилання)[править]

== Заголовок статті ==
Lorem ipsum<ref>Назва джерела, дата доступу і т. д.</ref>.

Lorem ipsum dolor sit amet<ref>Назва джерела, дата доступу і т. д.</ref>.

Lorem ipsum.

Lorem ipsum dolor sit amet.

== Посилання ==
{{reflist}}

{{refbegin}}
* загальне посилання 1
* загальне посилання 2
{{refend}}

Template data[править]

This is the TemplateData documentation for this template used by VisualEditor and other tools.

TemplateData for Reflist

<templatedata> { "description": "Створює список виносок. В основному використовується в розділі «Примітки» в кінці статті.", "params": { "1": { "label": "кількість колонок", "description": "Параметр для оформлення списку виносок у кілька колонок.", "type": "number", "default": "1", "required": false }, "refs": { "label": "виноски", "description": "Задля полегшення читання тексту (вікікоду) під час редагування, код самої виноски можна помістити не в тексті, а нижче — в даному параметрі шаблону. В тексті тоді буде достатньо використовувати виноски з назвами (ref name).", "type": "string", "required": false }, "group": { "label": "група", "description": "Параметр для групування виносок.", "type": "string", "required": false }, "height": { "label": "компактно", "description": "Додає можливість відображати список виносок компактно зі смугами прокрутки.", "type": "string", "default": "1", "required": false }, "colwidth": { "label": "ширина колонки", "description": "Якщо вказана ширина колонки, браузер автоматично обере потрібну кількість колонок, залежно від ширини сторінки.", "type": "string", "default": "30em", "required": false }, "close": { "label": "закрти",

"description": "Якщо шаблон
  1. "CSS3 module: Multi-column layout" (in англійською). W3C. 15 грудня 2005. Retrieved 8 вересня 2015.  Check date values in: |access-date=, |date= (help)
використовується в статті кілька разів і без параметрів, то щоразу він буде показувати у вигляді списку всі виноски, що є в статті, від її початку до місця, де проставлено шаблон. Для того аби попередні списки виносок «закривалися», і виноски відображалися не від початку статті, а від місця попереднього використання шаблону, потрібно при кожному використанні шаблону задавати йому хоч якісь параметри. Саме для цього й використовується даний параметр.",

"type": "number", "default": "1", "required": false } } } </templatedata>

Назви зворотних міток[править]

Назви зворотних міток для посилань, що використовуються кілька разів (а, б, в, ... , аа, аб, ав, ... ) задаються у betawiki:MediaWiki:Cite references link many format backlink labels/uk.

Дивіться також[править]

Виноски[править]


Reflist