Темза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Категорія:Річки за алфавітом Шаблон:Картка Те́мза (англ. Thames, вимова за Шаблон:IPA2) — річка на півдні Англії, один з найбільших водних шляхів в Англії.

Бере початок на височині Котсволд, протікає в межах Лондона, впадає в Північне море, утворюючи естуарій. Ширина річки в межах Лондона 200–250 м, ширина естуарію від 650 м (біля східної околиці Лондона) до 16 км (поблизу гирла). Живлення дощове. Середні витрати води в низов'ях 260 м³ / сек, максимальний — зимою.

Судноплавна майже по всій течії; невеликі баржі доходять до міста Лечлейд (311 км від гирла). До Лондона піднімаються судна водотоннажністю до 800 т, а океанські судна доходять до міста Тілбері.

На Темзі — столиця Великої Британії місто Лондон, міста Оксфорд, Редінг.

Темза сполучена старими каналами (Оксфордський канал та ін.) з Бристольською затокою, Ірландським морем і промисловими районами центральної частини країни.

Налічують 38 приток Темзи. Головні з яких такі: Черн, Ліч, Коул, Колн, Віндраш, Евелоуд, Черуелл, Ок, Тейм, Пенг, Кеннет, Лоддон, Коулн, Уей, Моул, Брент, Уендл, Еффра, Уестборн, Фліт, Рейвенсборн (Дептфорд-крик) , Лі, Дарент, Інгреборн.


На Темзі регулярно проводиться Хенлейська регата.

Посилання

Шаблон:Sister Категорія:Посилання на категорію Вікісховища відрізняється від властивості Вікіданих

Категорія:Темза Категорія:Річки Англії Категорія:Географія Лондона Категорія:Оксфорд Категорія:Беркр Категорія:Бакінгемшир Категорія:Ессекс Категорія:Глостершир Категорія:Кент Категорія:Оксфордшир Категорія:Суррей Категорія:Річки Вілтширу