Свентокшиське воєводство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Картка:Воєводство Польщі

Свентокшиське воєводство (пол. województwo świętokrzyskie) — воєводство, розташоване на південному сході Польщі. Центром і найбільшим містом є місто Кельце. Утворене 1999 року.

Населення 1291 тис. чол. (2003)

Огляд

Найстаріші в Європі Пєпшове (Перцеві) гори, печери, сповнені карстових чудес, відбитки стоп динозаврів і скам'янілі рештки унікальних панцирних риб. Пам'ятки техніки кам'яної і залізної епох, аж до ери Промислової Революції. І відьомські шабаші на Лисій Горі. Такі скарби Свєнтокшиського воєводства.

Свєнтокшиське воєводство на карті виглядає досить непоказно. Це одне з найменших польських воєводств, переважно з малими містечками та селами, що затиснулося між Мазовією і південною Малопольщою. Свєнтокшиське воєводство співпрацює в Україні з Вінницькою областю. З нагоди 50-річчя цієї співпраці польський уряд висловив готовність спростити візовий режим для вінничан, які їхатимуть до Свєнтокшиського воєводства. Зі свого боку вінницька влада відкрила прямий міжнародний автобусний маршрут «Вінниця — Кєльце» у 2008 році.

Столиця Свєнтокшиського воєводства — місто Кєльце, колиска польського хіп-хопа і єдине місто в Польщі, де встановлено пам'ятник Майлсу Девісу. Більш ніж двометровий монумент відомого трубача-джазиста, який створив кілька музичних стилів: модальний джаз, джаз-рок, кул, інші, прикрашає сквер перед Центром Культури.

Міста з населенням від 50 000

Місто Населення Площа
24px Кельце 208 193 109,45 км²
24px Островець-Свентокшиський 74 211 46,41 км²
24px Стараховице 53 337 31,83 км²
24px Скаржисько-Каменна 49 416 64,16 км²

Посилання

Примітки

Категорія:Незавершені статті

Шаблон:Stub-meta

Шаблон:Розташування2 Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied

Шаблон:Свентокшиське воєводство

*