Річард I Левове Серце

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версия от 11:08, 9 ноября 2019; imported>Alex 1958 (уточнення)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Правитель:Король

Рі́чард I Ле́вове Се́рце (англ. Richard the Lionheart; 8 вересня 1157 — 6 квітня 1199) — англійський король1189 року) з династії Плантагенетів. Сучасники також називали Річарда «Так-і-Ні» — нібито за те, що він часто змінював свою думку[1]. Правив під титулом «король англійців, герцог норманів і аквітанців, граф Анжу». Його вважають національним героєм Англії[2].

Біографія

Провів увесь час свого правління (крім 6 місяців) за кордоном.

Третій син Генріха ІІ, проти якого двічі піднімав повстання.

Під час Третього хрестового походу здобув перемоги на Кіпрі, біля сирійської фортеці Акри та Арзуфа (над Саладіном), але йому не вдалося взяти Єрусалим.

На зворотному шляху до батьківщини потрапив у підступний полон до герцога Австрії Леопольда V, з яким мав до цього тривалий конфлікт. Леопольд V передав Річарда імператорові Генріху VI. Річард був його в'язнем, доки за нього не було отримано викуп у 150 тисяч марок.

Файл:Richard Leon.jpg
Печатка Річарда І Левове Серце

Ненадовго повернувся до Англії, де замість нього правив його брат Джон І.

Останні роки провів на війні у Франції, де при облозі замку Шаблон:Нп був поранений стрілою, випущеною лицарем П'єром Базілем з арбалета та помер від гангрени.

Трубадур

Збереглися два віршовані твори, які написав Річард: кансона, складена в полоні у Генріха VI, і сірвента, звернена до Гі, графа Овернського та до Шаблон:Нп, до графа Клермон і Монферра з докорами у відсутності підтримки у війні проти Філіппа-Августа (1194). Сірвента написана пуатевінським діалектом давньофранцузької мови. Крім того неодноразово Річард, як політичний противник, згадується в творах Бертрана де Борна, i як доблесний та чесний лицар у творі Вальтера Скотта «Айвенго»[3].

Герб

Коли Річард зійшов на престол у 1189, він встановив за герб двох жовтих левів на червоному тлі, але у 1198 змінив офіційний королівський штандарт додавши третього.

Родовід

Шаблон:Familytree/start Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree Шаблон:Familytree/end

Сімейне життя

З 12 років був заручений з Алісою (Аделью, Алделаїдою, Аликс) Французькою, донькою Людовика VII, короля Франції. За тодішнім звичаєм наречена виховувалася у сім'ї жениха. Цей шлюб ніколи не був укладений, незважаючи на тиск французької сторони. Середньовічні літописці свідчать про те, що Генріх II, батько Річарда, звабив Алісу, нібито у них була позашлюбна дитина. Заручини були розірвані вже після смерті Генріха II — у 1191 році.

12 травня 1191 року Річард під час Хрестового походу одружився з Беренгарією Наваррською на Кіпрі. Шлюб був бездітним.

Відомий один бастард Річарда — Філіпп де Коньяк, народжений, начебто, близько 1180 р. від невідомої матері. Батько опікувався сином, одружив його з багатою спадкоємицею. Є дві згадки про позашлюбного сина Річарда Левове Серце. Роджер Ховеденський пише про те, що Філіп, незаконнонароджений син короля Річарда Англійського, вбив віконта Адемара V Лиможского, якому належав замок Шалю-Шаброль, при облозі якого Річарда було вбито. Так він помстився за смерть батька. Ще одна згадка про Філіпа зустрічається в указах англійського королівства 1201 року. Король Іоанн Безземельний пожалував «А Філіппу, сину короля Річарда, одну марку як подарунок». Інших згадок про Філіпа немає. Вважають, що він помер приблизно на початку XIII століття.

Посилання

Шаблон:Sister Категорія:Посилання на категорію Вікісховища відрізняється від властивості Вікіданих

Категорія:Вікіпедія:Сторінки з посиланням на Родовід

Категорія:Вікіпедія:Посилання на Родовід безпосередньо на сторінці

   Категорія:Вікіпедія:Посилання на Родовід відрізняється від Вікіданих

Примітки

  1. Gillingham, John, 'Richard the Lionheart', p. 243, Weidenfeld and Nicolson 1978 Обнаружена петля в шаблонах: Шаблон:Ref-info
  2. Seal, Graham. Encyclopedia of Folk Heroes. ABC-CLIO, 2001. 347 pages eBook ISBN 978-1576072165 Обнаружена петля в шаблонах: Шаблон:Ref-info
  3. Песни трубадуров. Сост. А. Г. Наймана. М.: Наука, с.с. 218—230

Шаблон:Refbegin

Шаблон:Refend

Шаблон:Start box Шаблон:Succession box

|}

Шаблон:Start box Шаблон:Succession box

|}

Шаблон:Start box Шаблон:Succession box

|}

Шаблон:Start box Шаблон:Succession box

|}


Шаблон:Королі Англії Шаблон:Герцоги Нормандії Шаблон:Бібліоінформація

Категорія:Королі Англії Категорія:Національні герої Категорія:Графи Анжуйські Категорія:Трубадури Категорія:Уродженці Оксфорда Категорія:Правителі Аквітанії Категорія:Поети XII століття Категорія:Люди на марках Категорія:Французи Англії