Пішохід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Пішохі́д (також пі́ший або (рідко) пішохо́дець) — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних візках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячий чи інвалідний візок.[1]

Регулярні прогулянки пішки важливі для здоров'я людини та довкілля. Часті ходові вправи зменшують ризик ожиріння. Натомість використання автомобіля для долання коротких відстаней може спричинити до гладшання та зміни клімату через вихлопи засобів перевезення: двигуни внутрішнього згоряння працюють неефективно та сильно забруднюють довкілля під час перших хвилин роботи (холодний старт).

Колона пішоходів

Коло́на пішохо́дів — організована група людей, які рухаються проїзною частиною в одному напрямку.[1]

Див. також

Шаблон:Поняття правил дорожнього руху

Примітки


Література

  • Пішохідні потоки : конспект лекцій для студентів усіх форм навчання баз. напряму 6.070101 "Транспорт. технології" спец. 7(8).07010104 "Орг. і регулювання дорож. руху" / М. М. Жук, А. Б. Білоус, Г. В. Півторак, В. В. Ковалишин ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. – 116 с.

Посилання

Шаблон:Trans-way-stub

Категорія:Дороги Категорія:Правила дорожнього руху Категорія:Безпека руху