Професіональна футбольна ліга України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Картка організації Професіональна футбольна ліга України (також відома як ПФЛ) є об'єднанням професіональних футбольних клубів України, створене у 1996 році для організації чемпіонатів України з футболу.

Резюме

У підпорядкуванні ПФЛ перебувають змагання у двох лігах:

ПФЛ об'єднує 35 професіональних футбольних клубів, деякі клуби мають кілька команд, але вони мають грати в різних лігах із метою уникнення конфлікту інтересів. Наприклад, якщо «Динамо-2» (Київ) посяде у Першій лізі одне з прохідних місць до Вищої ліги, то має поступитися правом підвищення у класі наступному клубу.

Історія

Шаблон:Розділ без джерел Професіональну лігу було засновано 26 травня 1996 року. До цього змагання проводила Федерація футболу України (ФФУ). ВважалосяШаблон:Ким, що ПФЛ була певним чином противагою федерації футболу, оскільки на її чолі стояв колишній віце-президент донецького «Шахтаря» Равіль Сафіуллін (ФФУ очолював почесний президент київського «Динамо» Григорій Суркіс).

Щоправда, широко поширеноюШаблон:Де є думка про начебто існування поділу Вищої ліги на «сфери інтересів» (такі підозри знайшли особливо поживний ґрунт після того, як донецький «Металург» вісімнадцять разів поспіль програв своїм землякам із «Шахтаря» в період з 1996 по 2006 рік)[джерело?]Категорія:Статті з твердженнями без джерел.

Президенти

Посилання

Шаблон:Український футбол

Категорія:Футбол в Україні Категорія:Футбольні організації