Префектура Фукуй

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Otheruses2 Шаблон:基礎情報 都道府県

Короткі відомості

Ейхейдзі — головний монастир секти Сото. Префектура Фукуй розташована в центральній частині острова Хонсю, на північному заході регіону Тюбу, на березі Японського моря. На півночі вона межує з префектурою Ісікава, на сході і півдні — з префектурою Ґіфу, на південному заході з — префектурами Сіґа й Кіото. Адміністративний центр префектури — місто Фукуй, один з найбільших населених пунктів Північноземного краю[1].

Префектура Фукуй займає територію історичних провінцій Етідзен і Вакаса. Вони розділені горами Кіноме, що проходять південніше центру префектури. Землі розташовані північніше гірського хребта називаються Рейхоку й становлять провінцію Етідзен, за винятком міста Цуруґа. Землі, що пролягають південніше хребта, іменуються Рейнан й формують провінцію Вакаса, включно з Цуруґою. Обидва райони відрізняються рельєфом, кліматом, фауною, звичаями та наріччями. Соціально-економічні особливості колишньої Вакаси зближають її з регіоном Кінкі. Етідзен же ближчий до Північноземських префектури Ісікави, Тоями й Ніїґати[1].

Територія префектури Фукуй віддавна була пов'язана із сусідньою японською столицею Кіото. Через префектуру проходив стратегічно важливий шлях, що сполучав столицю з провінціями узбережжя Японського моря. В середньовіччі в землях Фукуй активно проповідували буддисти сект Сото й Дзьодо-сінсю, які спромоглися створити тут самоврядну організацію. Протягом двох століть її адепти воювали з регіональними володарями за свою незалежність. В ранньому новому часі на території префектури існував автономний уділ самурайського роду Мацудайра, родичів сьоґунів Токуґава[1].

Основою економіки префектури Фукуй є рибальство, машинобудування, текстильна промисловість. Найбільші міста входять до складу Північноземного промислового району. Населення префектури повільно зростає, проте молодь покидає батьківщину в пошуках роботи в Токіо, Осаці або Наґої. 55% усіх мешканців префектури проживають у містах Фукуй, Етідзен, Сабае[1].

Адміністративний подід

Шаблон:Японія Фукуй

Освіта

Примітки

  1. а б в г Префектура Фукуй // Великий словник японських топонімів Кадокава. Префектура Фукуй (18). — Токіо: Кадокава Сьотен, 1989.

Джерела та література

Шаблон:ВСЯТК-Фукуй Шаблон:Енциклопедія Ніппоніка-2

Посилання

Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied


Категорія:Префектури Японії * Категорія:Регіон Тюбу