Префектура Окінава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Otheruses2 Шаблон:基礎情報 都道府県

Географія

Традиційне окінавське поселення Префектура Окінава розташована на архіпелазі Рюкю, що лежить на кордоні Східно-Китайського моря та Тихого океану. Вона займає стратегічне положення між Японським архіпелагом, Азійським материком та островами Південно-Східної Азії.

Окінаві належать острови Сенкаку — територія на яку претендує КНР.

Історія

Докладніше: Рюкюська держава

Палац замку Шюрі — резиденції монархів Рюкюської держави З 14 століття на території префектури Окінава існувала окрема Рюкюська держава. Її правитель мав титул вана і вважався васалом китайського імператора. 1609 року ця держава була завойоване самураями роду Шімадзу з південнояпонського уділу Сацума. Завойовники зберегли формальну незалежність рюкюсців, але посадили в столиці держави свого намісника-наглядача. Відтоді Рюкю перебувало у подвійній васальній залежності від Китаю і Японії[1].

1872 року японський уряд в односторонньому порядку перейменував Рюкюську державу на автономний уділ Рюкю-хан, а 1879 року остаточно анексував його, утворивши префектуру Окінава. До 1912 року японці залишили в префектурі стару рюкюську систему управління, податків та господарювання. Відсутність модернізації спричинила хронічне соціально-економічне відставання префектури від регіонів Центральної Японії. Значна частина населення покинула батьківщину в пошуках заробітку, переїхавши на японські острови Хонсю і Кюсю, або американські Гаваї[1].

Окінава сильно постраждала під час Другої світової війни. В ході битви за Окінаву 1945 року між військами Японії та США загинули сотні тисяч цивільних мешканців. Кількість жертв була великою через вимоги японського уряду та військовиків не здаватися в полон. Після війни Окінава перебувала в зоні американської окупації. Незважаючи на відновлення незалежності Японії в квітні 1952 року, острови Рюкю залишилися під контролем США. Американці виношували плани відновлення Рюкюської держави, однак під тиском громадськості та політичної доцільності повернули Окінаву японській стороні[1].

Релігія

Вважається, що релігія Окінави є близькою до первинної форми Синто (Ко-синто:), поширеної на основній частині Японії, та має в основі анімізм. Цей різновид Синто відомий як синто Рюкю, а святилища утакі відповідають синтоїстським святилищам дзіндзя загальної частини Японії. Досі дуже сильною залишається традиція вшановування предків.

Буддизм мав поширення лише серед членів імператорської родини та частини вищого класу та майже не проник до прошарку простого населення — його ритуали використовувались лише в похоронних церемоніях. Навіть зараз число буддійських віруючих у порівнянні з основною Японією вкрай мале. Останнім часом поховальні ритуали часто проводяться не монахами однієї зі шкіл буддизму, що прийшли з основної Японії, а монахами, що не належать до якоїсь конкретної школи. До того ж, окремо, лише на Окінаві існують так звані жриці Юта як своєрідний феномен. 

Адміністративний поділ

Шаблон:Японія Окінава

Транспорт

Засоби масової інформації

Культура

Примітки

  1. а б в Ошибка цитирования Неверный тег <ref>; для сносок ІО не указан текст

Джерела та література

Шаблон:ВСЯТК-Окінава Шаблон:Енциклопедія Ніппоніка-2

Посилання

Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied


Категорія:Префектури Японії * Категорія:Регіон Кюсю