Префектура Ісікава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Otheruses2

-
Префектура Ісікава
150px|center| Прапор
250px|Положення префектури Ісікава
Префектура Ісікава на карті Японії
Країна Японія
Острів Хонсю
Регіон Тюбу
Центр Канадзава
ISO 3166-2 JP-17
Ошибка скрипта: Модуля «Coordinates» не существует.{{#coordinates:36|38|N|136|39|E|scale:500000 Шаблон:Talk other name=

}}

Площа (на Шаблон:Японія-Площа-Ісікава)
     Загалом Шаблон:Японія-Площа-Ісікава км² (35)
Населення (на Шаблон:Японія-Населення-Ісікава)
     Загалом Шаблон:Японія-Населення-Ісікава осіб (36-а)
Шаблон:Mapframe для карток

ШаблонОбговоренняЗастосуванняВікіпроект

Префектура Ісіка́ва (яп. 石川県, いしかわけん, Шаблон:МФА2) — префектура Японії в регіоні Тюбу, в центральній частині острова Хонсю. Префектурний центр — місто Канадзава.

Загальні відомості

Замок Канадзава. Префектура Ісікава розташована в центральній частині острова Хонсю, в регіоні Тюбу, на березі Японського моря. Вона займає центральне положення на теренах Північноземного краю. На сході префектура Ісікава межує з префектурою Тояма, на південному сході – з префектурою Ґіфу, на південному заході – з префектурою Фукуй. Назва префектури походить від повіту Ісікава, де після реставрації Мейдзі 1868 року розташовувалася тимчасова адміністрація префектури[1].

Префектура Ісікава витягнута з півночі на південь. Її північна половина складає півострів Ното, що врізається в Японське море. На схід від півострова розміщена Тоямська затока. Адміністративний центр префектури – старовинне місто Канадзава, розташоване в найбільшій на території префектурі Канадзавській рівнині. Для префектури Ісікава характерні високі опади, особливо взимку. Основні річки течуть на півдні; північні землі бідні на запаси питної води[1].

Префектура Ісікава займає територію історичних провінцій Каґа й Ното. Перша розташовувалася на півдні, друга на півночі. В середньовіччі це землі були оплотом буддистських сектантів Дзьодо-сінсю. У 15 столітті, в результаті антиурядового повстання, буддисти захопили Каґу й самостійно керували нею протягом сотні років. В 16 столітті обидві провінції завоював самурайський рід Маеда. Його голови заснували резиденцію в Канадзаві й утримували ці землі впродовж наступних трьох століть. Володіння Маеди були найбільшими в Японії після володінь сьоґунату Токуґава[1].

Основою економіки префектури Ісікава є сільське господарство, машинобудування, хімічна промисловість, туризм. Більшість підприємств входить до складу Північноземного промислового району. Ісікава відома в країні традиційними ремеслами – виготовленням високоякісного шовку, кутанійської кераміки, лакованого посуду, фарбованих тканин юдзен. В префектурі розташовано багато гарячих джерел та морських курортів, які щорічно відвідують тисячі японських туристів. Найбільшою господарчою проблемою Ісікави є відтік працездатного населення до більш економічно розвинених урбаністичних центрів Токіо, Осаки, Наґої[1].

Адміністративний поділ

Шаблон:Японія Ісікава

Освіта

Примітки

  1. а б в г Префектура Ісікава // Великий словник японських топонімів Кадокава. Префектура Ісікава (17). — Токіо: Кадокава Сьотен, 1981.

Джерела та література

Шаблон:ВСЯТК-Ісікава Шаблон:Енциклопедія Ніппоніка-2

Посилання

Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied


Категорія:Префектури Японії * Категорія:Регіон Тюбу