Оренда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Оре́нда — наймання, тимчасове користування будівлями, земельною ділянкою, обладнанням, виробничими площами, машинами і т. ін. на договірних засадах.[1]

Оренда земельної ділянки — засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою - не менше 7 років та довгостроковою – не більше 50 років.

Суборенда — угода про передачу орендарем орендованого ним об’єкта в оренду третій особі.

Класифікація[править]

Згідно з КВЕД надання в оренду нерухомого майна, а також надання в оренду устатковання з оператором, наприклад, в будівництві, при транспортуванні, - виділено до окремих секцій.

Оренда, прокат і лізинг матеріальних і нематеріальних активів, у т.ч. автомобілів, комп'ютерів, споживчих товарів, промислового устатковання поділяється на:

  • надання в оренду автотранспортних засобів,
  • прокат товарів для спорту і відпочинку, побутових виробів і предметів особистого вжитку,
  • надання в оренду інших машин і устатковання, що їх зазвичай використовують для виробничої діяльності, у т.ч. транспортне устатковання (крім автотранспортних засобів) і
  • надання в оренду побутової техніки[2],
  • лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів.

До цього розділу включають тільки операційний лізинг. Фінансовий лізинг також виділений до окремої секції.

Оренда державного майна[править]

Щорічно Законами України про Державний бюджет на поточний рік Фонд державного майна України визначається відповідальним за надходження до державного бюджету коштів від оренди державного майна. За інформацією Міністерства фінансів України, в 2010 році планові надходження коштів до державного бюджету від оренди державного майна були передбачені у сумі 650 млн грн.

Виноски[править]

Див. також[править]

Посилання[править]

Шаблон:Stub-meta

Категорія:Речове право Категорія:Майно