Окуджава Булат Шалвович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:КарткаОшибка скрипта: Модуля «CategoryForProfession» не существует.Категорія:Персоналії за алфавітомКатегорія:Вікіпедія:P1791:відсутня Шаблон:Ifempty

Була́т Ша́лвович Окуджа́ва (рос. Булат Шалвович Окуджава, Шаблон:Н 9 травня 1924, Москва — †12 червня 1997, Париж) — бард, радянський російський поет, композитор, прозаїк і сценарист.

Файл:Russia stamp B.Okudzhava 1999 2r.jpg
Поштова марка Росії із серії «Популярні співаки російської естради», присвячена Булату Окуджаві, 1999, 2 рубля (Каталог ИТЦ 539, Скотт 6546)
Файл:Grave-okudzava.jpg
Могила Булата Окуджави на Ваганьківському кладовищі

Автор близько двохсот пісень, написаних на власні вірші, один із засновників та найяскравіших представників жанру авторської пісні.

Булат Шалвович Окуджава народився в Москві в 1924 році. Його батько, відповідальний партійний працівник, став жертвою репресій, а мати була заслана до табору. У 1942 році майбутній поет йде добровольцем на фронт, де був поранений. Після війни Окуджава навчається в Тбіліському університеті, після закінчення якого викладає російську мову і літературу.

Перша пісня Окуджави була написана на Північно-Кавказькому фронті в 1943 році, проте не збереглася. Друга пісня була написана в 1946 році.

Перша книга з його творами вийшла в 1958 році і, за визначенням Євгена Євтушенка, «була дуже слабкою». Дійсно всесоюзну славу Булат Шалвович одержав після того, як почав писати музику для своїх віршів і привселюдно виконувати ці пісні. Були часи, коли твори Окуджави можна було почути й у концертних залах, і в студентських гуртожитках, і на вулиці.

Помер 12 червня 1997 року в Парижі. Похований на Ваганьківському кладовищі в Москві.

Збірки[править]

 • «Март великодушний» (1967),
 • «Арбат, мій Арбат» (1976),
 • «Вірші» (1984),
 • «Обране» (1989),
 • «Присвячується вам» (1988),
 • «Милості долі» (1993),
 • «Зал очікування» (Нижній Новгород, 1996),
 • «Чаювання на Арбаті» (1996),
 • Булат Окуджава. 20 пісень для голоса і гітари.- Краків: Польске муз. вид-во, 1970.- 64 с.
 • Булат Окуджава. 65 пісень (Музичний запис, редакція, складання В.Фрумкин). Ann Arbor, Michigan: Ardis, т.1 1980, т.2 1986.
 • Пісні Булата Окуджави. Мелодії і тексти. Укладач і автор вступної статті Л. Шилов, музичний матеріал записаний А.Колмановским з участю автора).- М. Музика, 1989.- 224 с.

Цікаві факти[править]

Примітки[править]

Посилання[править]

Шаблон:Sister Категорія:Посилання на категорію Вікісховища відрізняється від властивості Вікіданих

Шаблон:Нормативний контроль Шаблон:Stub-metaКатегорія:Персоналії за алфавітом


Категорія:Випускники Тбіліського університету Категорія:Російські поети-піснярі Категорія:Російські поети Категорія:Шістдесятники Категорія:Російські письменники Категорія:Російські барди Категорія:Уродженці Москви Категорія:Померли в Парижі Категорія:Поховані на Ваганьковському кладовищі Категорія:Люди, на честь яких названо астероїд Категорія:Люди на марках Категорія:Російські композитори-піснярі