Оксфорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску
Шаблон:Картка/рядки
Шаблон:IfemptyШаблон:If1Шаблон:Checkwd

Категорія:Населені пункти за алфавітомОшибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied

[[Зображення:{{#property:P94}}|Шаблон:Ifempty|Герб]] [[Зображення:Шаблон:Ifempty|Шаблон:Ifempty|Прапор]]
Шаблон:Ifempty Шаблон:Ifempty
Шаблон:Картка/рядкиШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рядки

Шаблон:If1 Шаблон:Картка/р Шаблон:Картка/р

Шаблон:Карта розташування

О́ксфорд (англ. Oxford) — місто в Великій Британії, столиця графства Оксфордшир.

Відоме завдяки одному з найстарших в Європі вищих навчальних закладів — Оксфордському університету.

Населення — 145,100 (2004).


Історія

Файл:Radcliffe Camera, Oxford - Oct 2006.jpg
Редкліфське склепіння

Згідно з англосаксонськими хроніками в 912 році король Едуард Перший отримав у володіння місто, що отримало сучасну назву Оксфорд (від Форд фор Оксен, що з англійської означає «брід для биків» через Темзу). У 1113 році в Англії було вирішено створити університет, в якому священнослужителі мали отримувати ґрунтовнішу освіту, ніж могли до того часу. Вибір впав на Оксфорд, як одне із найбільших міст того часу. В цьому місті відомі викладачі навчали у церквах, або читали лекції перед великою аудиторією з найбільш шанованих та наймудріших служителів Церкви того часу.

Справжнім університетським містом Оксфорд став за Генріха II. До громадянської війни 1642–1646 Оксфорд був резиденцією та штаб-квартирою королівського двору. У 1950 році Оксфорд втратив дозвіл на посилання свого представника до парламенту, яким володів з 1603 року.

Транспорт та промисловість

Оксфорд розташований в 90 км на північний захід від Лондона і в 110 км на південний схід від Бірмінгема. Автомагістраль M40, що зв'язує Лондон і Бірмінгем, проходить за 10 км від Оксфорда. Також через місто проходять траси A34, A40 і A420, що з'єднують Оксфорд з найбільшими містами Англії і Уельсу.

Залізничне сполучення пов'язує станцію Оксфорд з Лондоном (вокзал Паддінгтон), Борнмутом, Вустером, Бірмінгемом, Ковентрі.

У 1967 було закрито рух по Varsity Line, що з'єднувала Оксфорд з іншим найстарішим університетським містом Великої Британії - Кембриджем. Нині діє лише невелика гілка цієї лінії від Оксфорда до Бістера (англ. Bicester). У 2006 році почалися роботи з відновлення залізничного сполучення з Кембриджем.

Оксфордське передмістя Каулі (en: Cowley, Oxfordshire) відоме своїм автомобільним заводом, що випускав у різний час автомобілі різних марок. Перший автомобіль був зібраний у власному гаражі Вільямом Морісом (англ. William Morris, 1st Viscount Nuffield), який починав свою діяльність в майстерні з ремонту велосипедів. У цьому ж десятилітті заснована ним компанія Морріс Мотор Компані налагодила масове виробництво автомобілів вперше у Великій Британії. У 80-х роках XX століття компанія прийшла в занепад, але на початку XXI століття на її потужностях було налагоджено успішне виробництво автомобілів BMW Mini.

Міста побратими

Див. також

Інтернет-ресурси

Джерела

  1. Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission deniedОбнаружена петля в шаблонах: Шаблон:Ref-info

Шаблон:Sister Шаблон:United Kingdom-geo-stub

Категорія:Оксфорд Категорія:Міста графства Оксфордшир Категорія:Університетські міста Великої Британії