Префектура Ніїґата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(перенаправлено с «Ніїґата (префектура)»)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Otheruses2 Шаблон:基礎情報 都道府県

Загальні відомості[править]

Лижний курорт в Мьоко, Ніїґата. Префектура Ніїґата розташована в центральній частині японського острова Хонсю, в на півночі регіону Тюбу, на березі Японського моря. Вона межує на півночі з префектурою Ямаґата, на сході і півдні — з префектурами Ґумма та Наґано, а на заході — з префектурою Тояма. Адміністративний центр префектури — місто Ніїґата — єдине місто державного значення Японії на узбережжі Японського моря. Для префектури притаманна висока сейсмічна активність і висока кількість опадів, особливо взимку[1].

До складу префектури Ніїґата входять колишні історичні провінції Етіґо і Садо, складові Північноземного краю. Перша була зв'язковою ланкою між Столичною округою та Північно-Східною Японією; друга, через розташування на віддаленому острові, слугувала місцем заслання політичних злочинців. У 16 столітті провінція Етіґо була одним із центрів об'єднання Східної Японії під проводом самурайського полководця Уесуґі Кенсіна. Після заснування сьоґунату Едо порти провінції відігравали провідне значення у торгівлі на Японському морі та сполученні із містом Едо. З 17 століття острів Садо був місцем видобутку золота. У 20 столітті набула розвитку транспортна інфраструктура, завдяки якій префектура була сполучена швидкісними залізницями і автошляхами зі столицею Токіо[1].

Префектура Ніїґата є одним з лідерів країни у сільському господарстві, особливо рисівництві. Місцеві фермери вирощують більше половини усього японського високоякісного рису косіхікарі. Префектура має також поклади вугілля, нафти і природного газу, які експлуатуються з кінця 19 століття. Префектура Ніїґата є провідним японським центром гірськолижного туризму і зимових розваг. В Японії її часто називають «країною снігу»[1].

Площа префектури Ніїґата становить Шаблон:СЧТ км². Це п'ята найбільша адміністративна одиниця по країні. Населення становить Шаблон:СЧТ осіб. Середня густота дорівнює близько 187 осіб на 1 км²[1].

Адміністративний поділ[править]

Шаблон:Японія Ніїґата

Транспорт[править]

Освіта[править]

Див. також[править]

Примітки[править]

  1. а б в г Ошибка цитирования Неверный тег <ref>; для сносок НП не указан текст

Джерела та література[править]

Шаблон:ВСЯТК-Ніїґата Шаблон:Енциклопедія Ніппоніка-2

Посилання[править]


Категорія:Префектури Японії * Категорія:Регіон Тюбу