Макарушка Остап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Оста́п Макару́шка (9 серпня 1867, Яворів — †21 листопада 1931, Львів)— український філолог і педагог, дійсний член НТШ.

З життєпису[править]

У 1894—1905 учителював у Львіській та Коломийській гімназіях, з 1910 — директор Львівської жіночої семінарії (за іншими даними — учительської семінарії Українського Педагогічного Товариства у 1911-21 роках). У 1921-31 роках інспектор середніх шкіл товариства «Рідна Школа». Професор, завідувач кафедри педагогіки Українського таємного університету у Львові.

Автор праць з мовознавства (зокрема, про тюркські елементи в українській мові, синтаксис дієприкметників у Галицько-Волинському літописі, аналіз граматики Мелетія Смотрицького), кількох посібників з латинської та старогрецької мов для гімназій, творів для дітей, а також розвідок про Тараса Шевченка, Осипа Маковея, Олександра Потебню, Омеляна Огоновського.

Його дружина, Макарушка Євгенія — мати п'ятьох дітей, українська громадська діячка, Голова Союзу Українок в 1917—1922 роках, активістка жіночого руху в США.

Джерело[править]

Посилання[править]

Категорія:Українські мовознавці Категорія:Українські педагоги Категорія:Дійсні члени НТШ Категорія:Діячі «Рідної школи» Категорія:Народились 9 серпня Категорія:Народились 1867 Категорія:Уродженці Яворова Категорія:Викладачі Коломийської гімназії Категорія:Педагоги Львова Категорія:Померли 21 листопада Категорія:Померли 1931 Категорія:Персоналії за алфавітом


Шаблон:Stub-metaКатегорія:Персоналії за алфавітом