Корал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(перенаправлено с «Корали»)
Перейти к навигации Перейти к поиску
bgcolor=Шаблон:Taxobox color|Корал
Dendrogyra cylindricus
bgcolor=Шаблон:Taxobox color| Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Кнідарії (Cnidaria)
Клас: Коралові поліпи (Anthozoa)
Корал (Coral)
Підкласи/Ряди
Alcyonaria
   Alcyonacea
   Helioporacea
Zoantharia
   Antipatharia
   Corallimorpharia
   Scleractinia
   Zoanthidea
Посилання
Шаблон:Nowrap Coral
Шаблон:Nowrap Coral
Шаблон:Nowrap {{#property:P961}}
Шаблон:Nowrap {{#property:P962}}
Шаблон:Nowrap {{#property:P1391}}
Шаблон:Nowrap {{#property:P842}}

Шаблон:Taxobox regnumcat

Корал — колонія морських безхребетних тварин типу кнідарій, головним чином із класу коралових поліпів Anthozoa (класичні корали) або класу Гідроїдні (гідрокорали), що мають твердий зовнішній скелет. Скелети деяких видів добувають з води, щоб використати як сувеніри, для ювелірних виробів і прикрас. Найвідоміший серед ювелірних видів червоний середземноморський корал Corallum rubum, з якого виробляють коралі. Корали в теплих морях створюють бар'єрні рифи, що відокремлюють берег і лагуну із солоною водою, можуть бути до 30 км шириною, у бар'єрних рифах звичайно бувають проходи для навігації через бар'єр у лагуну. Атоли являють собою суцільне або розірване кільце, що оточує мілководну лагуну. Основою для атола часто служить вершина підводного вулкану.

Цікаві Факти

Більшість коралів мають жорсткий скелет. НещодавноШаблон:Коли коралові рифи були знайдені в холодних водах Атлантичного океану поблизу Шотландії. Корали бувають різних форм: деревовидні, віялові і т. д. Найбільший кораловий риф знаходиться поблизу північно-східного узбережжя Австралії. Він простягається на відстань 2200 км.

Хімічний склад і властивості

В основному складаються з карбонату кальцію з домішками карбонату магнію, і незначної кількості окису заліза. Містять близько 1 % органічної речовини. Індійський чорний корал майже повністю складається з органічної речовини.

Щільність коралів від 2,6 до 2,7; твердість близько 3,75 за шкалою Мооса. Чорні корали легші, їх щільність 1,32 — 1,35 [2].

Застосування

У природі відомо понад 3500 різновидів коралів, в палітрі яких розрізняють до 350 кольорових відтінків. Корали використовуються як сировина для отримання вапна, деякі види — для виготовлення ювелірних прикрас. В останньому випадку особливо цінуються чорний (аккабар), білий та сріблясто-перламутровий «шкіра ангела», і найпопулярніший червоний і рожевий благородні корали.

Як і у випадку з перлами, висока вартість натуральних коралів призводить до великої кількості підробок. Діапазон дуже широкий, на одному кінці знаходяться пластмасові намиста під корал, на іншому — натуральний корал, пофарбований в який-небудь колір.

Законом деяких країн (наприклад, Єгипту) вивезення коралів за межі території держави заборонений.

Забарвлення

Найчастіше для прикрас використовують благородний корал, пофарбований у різні відтінки рожевого і червоного кольору. Колір коралів залежить від складу і кількості органічних сполук: зустрічаються не тільки рожеві, а й червоні, блакитні, білі і навіть чорні корали. У Китаї та Індії видобувають чорні корали .

Рожеві, червоні і чорні корали вважаються найбільш цінними.

Див. також

Посилання

Шаблон:Sister

Категорія:Кнідарії