Діаметр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску
Файл:Circle with radius and diameter.png
Коло з центром О,
AB — діаметр,
ОС — радіус

Діáметр кола — найдовша хорда. За величиною діаметр дорівнює двом радіусам.

Діаметр кривої другого порядку — хорда, що проходить через центр кривої. Спряжені діаметри — пара діаметрів, що задовольняють умові: середини хорд паралельних першому діаметру, лежать на другому діаметрі.

Діаметр зв'язного графа — відстань між двома найвіддаленішими вершинами. Відстань між вершинами a і b — довжина найкоротшого шляху, що сполучає їх.

Діаметр множини <math>M</math>, що лежить в метричному просторі з метрикою <math>d</math> — величина <math>\sup_{x,y \in M}d(x, y)</math>.

Символ діаметра

Файл:Diametr sign in QCad.png
Символ діаметра у QCad

Символ діаметра <math>\varnothing</math> схожий за розміром і написанням до «ø» (перекреслена мала літера «о»). В Юнікод він знаходиться під номером 8960 (шістнадцяткове 2300), що може бути закодовано в HTML сторінках як чи . Хоча, коректне відображення цього символу малоймовірне, через те, що символ діаметра рідко включається в шрифти (ваш браузер відображає ⌀ в поточному шрифті). В багатьох випадках, символ <math>\varnothing</math> можна отримати у Microsoft Windows утримуючи клавішу Шаблон:Key ввести Шаблон:Key Шаблон:Key Шаблон:Key Шаблон:Key на цифровій клавіатурі.

Важливо також відрізняти символ діаметра <math>\varnothing</math> від символу порожньої множини «<math>\emptyset</math>». Символ порожньої множини, на відміну від символу діаметра, схожий на Ø (перекреслена велика літера «О»).

В LaTeX символ діаметра отримують за допомогою команди \diameter, яка входить до складу пакета wasysym.

Див. також

Шаблон:Геометрія-доробити

[[Категорія:Статті без джерел з Шаблон:Ambox/date]]Категорія:Статті з неправильним параметром дати у шаблоніКатегорія:Усі статті без джерел

Категорія:Класична геометрія Категорія:Метрична геометрія Категорія:Довжина