Джилліан Андерсон

Материал из МДПУ Вікіпедія | MDPU Wikipedia
(перенаправлено с «Гілліан Андерсон»)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Однофамільці Шаблон:Картка Джи́лліан А́ндерсон (англ. Gillian Anderson; 9 серпня 1968, Чикаго) — американська акторка, виконавиця ролі агента ФБР, судово-медичного експерта Дейни Скаллі у серіалі «Цілком таємно» (англ. X-files). міні

Біографія

Народжена в Чикаго в родині Розмарі та Едварда Андерсонів, Джилліан чимало поїздила світом, оскільки фах її батька — кінотехніка. Деякий час родина мешкала в Пуерто-Рико, потім 10 років — в Англії.

У дитинстві Джилліан мріяла стати морським біологом. Але в підлітковому віці її немов підмінили. Захопившись панк-роком і приєднавшись до цього руху, вона почала тікати з дому. Отримавши в 16 років паспорт, Джилліан уже легально подалася до Лондона, де провела кілька божевільних років і повернулася до батьків у доволі жалюгідному вигляді. Завдяки їхнім старанням вона таки закінчила школу, а далі — й акторський відділ університету. За час навчання в університеті вона поступово позбулася своїх підліткових вад. Але й після його закінчення провела кілька дещо безвідповідальних років у Нью-Йорку. Нарешті, згадавши про здобутий в університеті фах, Джилліан переїхала до Голлівуда.

Кінокар'єра

Андерсон переїхала до Нью-Йорка у віці 22 років. Спершу працювала офіціанткою. Її кар'єра розпочалася з участі у п'єсі Алана Ейкборна «Друзі, яких нема». За виконану в ній роль Джилліан одержала нагороду «Theatre World Awards». Після цього вона отримала роль у п'єсі «Філантроп» Крістофера Гемптона. На телеекрані Джилліан Андерсон дебютувала 1992 року у малобюджетній кінострічці «Перевтілення». Того ж року вона переїздить до Лос-Анджелеса.

Їй більше не пропонували великих ролей у театрі, а ходити на прослуховування в пошуку теле-ролей, як радив агент, Джилліан не хотіла — колись вона заприсяглася, що ніколи не зніматиметься у телесеріалах. Проте, просидівши рік без роботи, вона була змушена дещо змінити свої погляди. 1993 року Андерсон виконала одну з другорядних ролей у молодіжному серіалі «Клас 96» нової компанії «Fox Network».

Після появи Джилліан у «Класі 96» їй надіслали сценарій «Цілком таємно». Вона вирішила прийти на прослуховування, адже її дуже зацікавила особистість головної героїні — сильна, незалежна, розумна жінка. Саме Кріс Картер, автор ідеї серіалу, наполіг на кандидатурі Андерсон.

Роль Дейни Скаллі принесла Джилліан Андерсон світову славу і зробила одним із секс-символів її часу. Вона отримала цілу низку нагород, зокрема «Еммі», «Золотий глобус» і премію Гільдії кіноакторів США.

Паралельно зі зйомками у культовому серіалі вона знімалася у фільмах «Пекельне таксі» (1998), «Могутній» (1998), «Цілком таємно: Боротьба за майбутнє» (1998).

Також Андерсон виконала головну роль в екранізації роману Едіт Вортон «Дім радості», за яку також одержала кілька премій.

Відразу ж, із початком зйомок у телесеріалі «Цілком таємно», Гілліан познайомилася у вересні 1993 року зі своїм майбутнім чоловіком — постановником серіалу Клайдом Клотцом. Через рік у них народилася донька Пайпер.

Особисте життя

Файл:GillianAnderson2008-cropped.jpg
Вагітна Андерсон на прем'єрі фільму «Цілком таємно: Я хочу вірити» 23 липня 2008 року.

Джилліан Андерсон була одружена двічі — з Клайдом Клоцом (1994—1997) і Джуліаном Озанном (2004—2007). З 2006 живе з Марком Ґріффітсом. Має трьох дітей — доньку Пайпер від Клоца (нар. 1994) і двох синів від Гріффітса — Оскара (нар. 2006) і Фелікса (нар. 2008)

Фільмографія

Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УкФільмі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УдФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільміНиз

Нагороди і номінації

Рік Премія Категорія Результат
1996 «Золотий глобус» Найкраща жіноча роль серіалу (драма) Шаблон:Nom
«Прайм-тайм премія «Еммі»» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
«Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Won
1997 «Золотий глобус» Найкраща жіноча роль серіалу (драма) Шаблон:Won
«Прайм-тайм премія «Еммі»» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Won
«Премія Асоціації телевізійних критиків» Індивідуальні досягнення в драматичному серіалі Шаблон:Nom
«Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Won
«Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Won
«Супутник» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
1998 «Золотий глобус» Найкраща жіноча роль серіалу (драма) Шаблон:Nom
«Прайм-тайм премія «Еммі»» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
«Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Nom
«Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom
«Супутник» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
1999 «Золотий глобус» Найкраща жіноча роль серіалу (драма) Шаблон:Nom
«Прайм-тайм премія «Еммі»» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
«Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Nom
«Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom
«Супутник» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
2000 «Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Nom
«Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom
2001 «Премія Гільдії кіноакторів» Найкраща жіноча роль у драматичному серіалі Шаблон:Nom
«Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom
«Супутник» Найкраща акторка драматичного серіалу Шаблон:Nom
2002 «Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom
2016 «Сатурн» Найкраща акторка на телебаченні Шаблон:Nom

Музична кар'єра

Джилліан Андерсон випустила компакт-диск, де співає під ритми музики техно.

Примітки

Посилання

Шаблон:Sister Категорія:Посилання на категорію Вікісховища відрізняється від властивості Вікіданих

  1. ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ Шаблон:IMDb name

Шаблон:Бібліоінформація


Категорія:Акторки США Категорія:Уродженці Чикаго Категорія:Лауреати премії «Золотий глобус» Категорія:Німці США

Шаблон:US-actor-stub