Георг V

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Правитель:Король

Георг V (англ. George V; 3 червня 1865 — 20 січня 1936) — король Великої Британії1910 року).

Біографія

Народився 3 червня 1865 року в Мальборо-Хаус (Лондон), другий син принца та принцеси Уельських (пізніше Едуарда VII та королеви Олександри). При хрещенні отримав ім'я Георг Фрідріх Ернст Альберт. Його мати є рідною сестрою Марії Федорівни — дружини російського імператора Олександра III та матері останнього російського імператора Миколи II.

Здобув військово-морську освіту та служив на флоті. У 1892 році передчасна смерть старшого брата, герцога Кларенса, зробила його другим в лінії престолонаслідування. Королева Вікторія надала внукові в травні 1892 року титул герцога Йоркського. У липні 1893 року він одружився з принцесою Вікторією Марією Текською, яка раніше була заручена з його старшим братом. Після смерті королеви в січні 1901 року, як спадкоємець престолу, Георг отримав герцогства Корнуолл в Англії та Ротсей в Шотландії, а 9 листопада 1901 року, після коронації свого батька Едуарда VII, став принцом Уельським. Після смерті Едуарда 6 травня 1910 року Георг був проголошений новим королем та коронувався 22 червня 1911 року у Вестмінстерському абатстві.

Новий король зіткнувся з складною політичною ситуацією. Палата лордів відкинула бюджет, запропонований палатою общин; остання у відповідь висунула білль про парламент, який істотно обмежував владу палати лордів. На вимогу прем'єр-міністра Герберта Асквіта король був вимушений сприяти ухваленню білля про парламент.

У часи Першої світової війни Георг V відмовився від всіх особистих та сімейних німецьких титулів та змінив назву королівської династії з Саксен-Кобург-Готської на Віндзорську.

При нім був прийнятий Вестмінстерський статут 1931 року, який урегулював правове положення домініонів та їх взаємини з Великою Британією.

Помер Георг V в Сандрінхемі 20 січня 1936 року.

Військові звання

Нагороди

Примітки

Посилання

Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied Шаблон:Нормативний контроль Категорія:Королі Сполученого королівства Великої Британії та Ірландії Категорія:Філателісти Категорія:Кавалери Королівського вікторіанського ордена Категорія:Кавалери ордена Хреста Свободи (Естонія) Категорія:Фельдмаршали Великої Британії Категорія:Адмірали флоту Великої Британії Категорія:Маршали Королівських повітряних сил Великої Британії Категорія:Люди на марках Категорія:Люди на монетах