Бандунг

Материал из МДПУ Вікіпедія | MDPU Wikipedia
Перейти к навигации Перейти к поиску
Шаблон:Картка/рядки
Шаблон:IfemptyШаблон:If1Шаблон:Checkwd

Категорія:Населені пункти за алфавітомОшибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied

[[Зображення:Bandung coa.png|Шаблон:Ifempty|Герб]] [[Зображення:Шаблон:Ifempty|Шаблон:Ifempty|Прапор]]
Шаблон:Ifempty Шаблон:Ifempty
Шаблон:Картка/рядкиШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рядки

Шаблон:If1 Шаблон:Картка/р Шаблон:Картка/р

Шаблон:Карта розташування

Бандунг (індонез. Bandung) — торгове місто і столиця провінції Західна Ява на острові Ява в Індонезії; населення 1463 тис. чол. Бандунг є третім за величиною містом в Індонезії і був адміністративним центром, коли країна називалася нідерландська Східна Індія.

Географія

Бандунг розташований приблизно за 180 км на південний схід від столиці Індонезії Джакарти на висоті 678 метрів над рівнем моря. Клімат в Бандунзі протягом року відносно прохолодніший в порівнянні з іншими містами Індонезії. Місто лежить в басейні річки і оточений вулканічними горами заввишки до 2400 м. Середня температура становить 23,6 °C впродовж всього року.[1] Середньорічну кількість опадів становить від 1000 до 3500 мм.[2] Сезон дощів, як і в інших регіонах Індонезії, триває з листопада по квітень.

Клімат

Шаблон:Клімат міста

Історія

Вперше назва Бандунг згадується в 1488, проте археологічні знахідки говорять про те, що на берегах річки Сікапундунг і довкола старого озера Бандунг ще в доісторичні часи жив Homo erectus.

У XVII і XVIII століттях Голландська Ост-Індська компанія відкрила в районі Бандунга ряд плантацій. У 1810 голландськими колоніалістами через Бандунг була прокладена дорога De Groote Postweg (Основна Поштова дорога), яка стала частиною маршруту, що сполучає західне і східне узбережжя Яви.

У 1880 була побудована перша залізнична гілка, що з'єднує Бандунг з Батавією (яка називається сьогодні Джакартою), що дало поштовх для розвитку легкої промисловості в Бандунзі. Це викликало великий приплив мігрантів з Китаю.

До 1906 Бандунг отримав статус муніципалітету і незабаром став містом-курортом для господарів плантацій. Були відкриті дорогі готелі, ресторани, кафе і європейські бутіки, унаслідок чого місто стали називати Париж на Яві.

Після проголошення незалежності в Індонезії в 1945, місто отримало статус адміністративного центру Західної Яви, почало бурхливо розвиватися і, кінець кінцем, перетворилося на густонаселений мегаполіс з щільністю населення близько 15000 чоловік/км.², у якому проживає більше 2 мільйонів чоловік.

1955 року в Бандунзі відбулася Азіатсько-Африканська конференція, на якій були присутні глави 29 країн і колоній Азії і Африки.

Міста-побратими

Виноски

  1. Шаблон:Cite press release
  2. Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied

Посилання

Шаблон:Найбільші міста Індонезії

Категорія:Міста Індонезії Категорія:Міста-мільйонники Індонезії Категорія:Західна Ява


Шаблон:Indonesia-geo-stub