Ассирійці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Не слід плутати з стародавнім народом Шаблон:Картка

Айсо́ри або ассирійці (самоназва — атурая) — нащадки стародавнього семітського населення північних районів Передньої Азії.

Європеоїди. Мова ассирійців належить до семітських мов. Користуються старим сирійським алфавітом. За релігією — християни (більшість несторіанської церкви). Під час Першої світової війни ассирійці воювали в складі російської армії проти османів, за що зазнавали переслідувань османською владою, яка винищила майже половину айсорського населення.

Походження

Стародавні ассирійці, які були гілкою семітського народу аккадців, підкорили в ХІХ століттях до н. е. арамеїв Верхнього Межиріччя, а в ІХ–VIII століттях до н. е. - також арамеїв Сирії, після чого вони стали складати більшість населення Ассирійської держави і сусіди почали називати цих арамеїв ассирійцями. Коли стародавня Ассирія загинула наприкінці VII століття до нашої ери, корінні ассирійці загинули, а ті, що вціліли, асимілювалися арамейцями, які в свою чергу остаточно перейняли назву асирійців. З часом більшість цих «нових» ассирійців було асимільовано арабами, а ті, хто зберіг свою мову та стару назву, стали айсорами.

Галерея

Примітки

Література

Шаблон:Stub-meta Шаблон:Організація непредставлених націй та народів Шаблон:Стародавнє Межиріччя

Категорія:Межиріччя Категорія:Народи Азії Категорія:Народи Іраку Категорія:Несторіани Категорія:Народи Сирії Категорія:Народи Ірану Категорія:Народи Туреччини