Андаманські і Нікобарські острови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску
Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1Шаблон:If1
Шаблон:Ifempty

Шаблон:Ifempty

Шаблон:InfoboxImage
союзна територія:
Андаманські і Нікобарські острови
Країна Індія Індія
Населення
 - повне Шаблон:Wikidata/p1082
Площа
 - повна Шаблон:Wikidata км²
Шаблон:If1
Шаблон:If1
Шаблон:Mapframe для карток
22px Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: [[:commons:Category:{{#property:p373}}|Андаманські і Нікобарські острови]]

Андаманські і Нікобарські острови (гінді अंडमान और निकोबार द्वीप, англ. Andaman and Nicobar Islands) — дві групи островів в Бенгальській затоці між Індією і Бірмою, що утворюють союзну територію в складі Індії. Столиця — Порт-Блер.

Географія

Архіпелаг географічно поділяється на дві частини протокою Десятого градуса: північну — Андаманські острови і південну — Нікобарські острови.

Андаманські острови мають загальну площу понад 6 400 км² і складаються з 204 островів різної величини. Найбільшими серед них є Південний Андаман, Північний Андаман і Середній Андаман. Острови омиваються зі сходу Андаманським морем, а із заходу — водами Бенгальської затоки.

Нікобарські острови із загальною площею понад 1 800 км² складаються із 22 островів різної величини, серед яких найбільшими є Великий Нікобар, Малий Нікобар, Кар-Нікобар, Нанкаурі, Чаура, Катчал і Тересса. Ця група островів розташована південніше Андаманських і так само омиваються водами Андаманського моря і Бенгальської затоки зі сходу і заходу відповідно.

Клімат

Мусонний клімат. Найтепліший місяць — квітень з середньою температурою 28.6 °C (83.5 °F). Найхолодніший місяць — січень, з середньою температурою 26.3 °С (79.3 °F).[1]

Шаблон:Клімат міста

Історія

Поселення на островах Бенгальської затоки існували протягом декількох тисячоліть.

Перша англійська колонія тут була створена в кінці XVIII століття, вона проіснувала з 1789 по 1796 р. На постійній основі територія була колонізована в 1858 р. За часів британського володарювання острови використовувалися як місце заслання і в'язниці для індійських повстанців.

В ході Другої світової війни острови були тимчасово захоплені Японією. Після війни вони потрапили під контроль Індії і в 1950 р. отримали статус союзної території.

Економіка

Економіка заснована на рибній ловлі, переробці деревини, каучуку, фруктів і рису.

Демографія

Андаманські і Нікобарські острови є унікальними за своїм етнічним і генетичним складом. Аборигени Андаманських островів раніше говорили на андаманських мовами, які не відносяться до відомих мовних сімей, і майже всі вони до теперішнього часу зникли. Натомість аборигени Нікобарських островів і досі становлять більшість населення архіпелагу. Вони говорять нікобарськими мовами австроазійської сім'ї, а незначна їх частина ізольованими шомпенськими мовами.

Флора і фауна

Тропічні ліси займають понад 93% території островів архіпелагу. У них росте понад 3000 видів деревних рослин і трав, Серед них понад 150 видів папоротей, понад 100 видів орхідей, пальми і тропічні фруктові дерева. Понад 80 видів є ендемічними (докладніще див. Ендемічна флора Андаманських і Нікобарських островів).

У прибережних коралових рифах мешкає безліч різноманітних риб і морських змій.

Фауна тропічних лісів островів налічує лише ссавців понад 200 видів (докладніще див. Список ссавців Андаманських і Нікобарських островів), найбільшими з яких є слони. У прибережних районах деяких островів і на пляжах відкладають яйця величезні морські черепахи, які є унікальними для даного регіону.

На островах розташовано 9 парків, які мають статус національних, і більше 90 резерватів, в яких флора і фауна охороняються законами Індії.

Посилання

Примітки

Шаблон:Індія Ошибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission deniedКатегорія:Південно-Східна Азія Шаблон:India-geo-stub

Категорія:Андаманські і Нікобарські острови Категорія:Союзні території Індії Категорія:Архіпелаги