Альфред Дрейфус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версия от 16:39, 24 ноября 2018; imported>Hmarskiy II
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:КарткаОшибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission deniedОшибка скрипта: Модуля «CategoryForProfession» не существует.Категорія:Персоналії за алфавітомКатегорія:Вікіпедія:P1791:відсутня Шаблон:Ifempty

Альфред Дрейфус (9 жовтня 1859, Мюлуз — 12 липня 1935, Париж) — капітан Генерального штабу Французької республіки, єврей за походженням.

Народився 9 жовтня 1859 року в місті Мюлуз французької провінції Ельзас у заможній єврейській сім'ї. Здобув освіту в Парижі: навчався спочатку у Військовій школі, потім у Політехнічній школі (X1878). Служив у армії, в артилерійських військах, дослужився до звання капітана. В 1893 році був переведений до Генерального штабу.

1894 року військовий суд в Парижі визнав його винним у видачі воєнних секретів Німецькій імперії і засудив на довічне ув'язнення. Незважаючи на сумнівні докази, Дрейфус відбув на каторгу на острові Диявола у Французькій Гайяні.

Лише через два роки було знайдено справжніх винуватців втрати секретних даних, і виявилось, що слідство та суд базувались на сфабрикованих слідчими органами документах.

1899 року Дрейфус був помилуваний, а 1906 року — повністю реабілітований.

Ця так звана Справа Дрейфуса спричинила затяжну політичну кризу у Французькій республіці, мала великий міжнародний резонанс та справила неабиякий вплив на історію Європи кінця XIX століття.

Примітки

Посилання

Шаблон:Бібліоінформація


Категорія:Французькі військовики Першої світової війни‎ Категорія:Випускники Політехнічної школи Категорія:Французькі євреї Категорія:Персоналії за алфавітом Категорія:Справа Дрейфуса Категорія:Люди на марках Категорія:Історія євреїв у Франції