Альберт II (король Бельгії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версия от 23:49, 7 ноября 2019; imported>Taromsky (додано Категорія:Німці Бельгії за допомогою HotCat)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:Otheruses-2 Шаблон:Державний діяч Альберт II (фр. Albert II de Belgique, нід. Albert II van België; Шаблон:Н Шаблон:ДН) — з династії Саксен-Кобург-Гота, король Бельгії з 1993 до 2013, брат короля Бодуена I. Молодший син Леопольда III і Астрід Шведської; коли Альберту був рік, його мати загинула в автомобільній катастрофі. Успадковував престол в 1993 році після кончини бездітного старшого брата Бодуена I. Повне ім'я короля — Альберт Фелікс Умбер Теодор Кристіан Євгеній Марі.

Біографія

Альберт закінчив військово-морське училище в Брюгге. Має звання генерал-лейтенанта і віце-адмірала ВМС Бельгії. З 1962 року — почесний президент Бельгійського бюро зовнішньої торгівлі. З 1958 року — президент Бельгійського товариства Червоного Хреста, президент Олімпійського комітету і Міжфедеративного комітету Бельгії, член Сенату бельгійського парламенту.

Походить із знатного німецького роду Саксен-Кобургів, що править в Бельгії з моменту виникнення незалежного Бельгійського королівства, — з 1831 р., коли на престол щойно утвореної держави був запрошений син герцога Франца Саксен-Кобург-Заальфельдського Леопольд (згодом — король Леопольд I).

Родина

2 липня 1959 року в Брюсселі Альберт одружився на донні Паоло Маргариті Марії Антонії Руффо ді Калабрія (р. 11 вересня 1937 року). У королівської пари троє дітей:

  1. Філіп I (нар. 15 квітня 1960);
  2. Принцеса Астрід (нар. 5 червня 1962) — дружина ерцгерцога Лоренца Австрійського;
  3. Принц Лоран (Лоренс) (нар. 19 жовтня 1963) — одружений на Клер Комбс.

Династичні зв'язки

Походить із знатного німецького роду Саксен-Кобург, правлячого в Бельгії з моменту заснування незалежного Бельгійського королівства — з 1831 р., коли на престол щойно утвореної держави був запрошений син герцога Франца Саксен-Кобург-Заальфельдского Леопольд (згодом — король Леопольд I).

Нинішній король Бельгії знаходиться в спорідненості з королевою Великої Британії Єлизаветою II, яка також походить з цього роду. Британські королі, починаючи з Едуарда VII, є нащадками чоловіка королеви Вікторії Альберта Саксен-Кобург-Готського, однак династична прізвище змінено на «Віндзор» в 1917 у зв'язку з Першою світовою війною. Також король Альберт пов'язаний родинними зв'язками з колишнім царем, а потім прем'єр-міністром Болгарії Симеоном II (він же Симеон Сакскобургготскій), сином царя Бориса III і онуком царя Фердинанда I, колишнього до 1887 р. офіцером Австро-Угорської армії і походив з того ж роду.

Скорочення королівського бюджету

У листопаді 2009 року бельгійський уряд на чолі з Германом ван Ромпеєм вирішив, у зв'язку з економічною кризою, зменшити щорічні витрати на утримання королівської родини. Однак, на думку деяких експертів, такий захід суперечить конституції країни.

Література

Посилання

Шаблон:Бібліоінформація Шаблон:Королі Бельгії

Категорія:Саксен-Кобург-Готська династія Категорія:Випускники Institut Le Rosey Категорія:Кавалери Вищого ордена Святого Благовіщення Категорія:Люди на банкнотах Категорія:Люди на монетах Категорія:Кавалери Великого хреста ордена Леопольда II Категорія:Кавалери Великого Хреста особливого ступеня ордена За заслуги перед ФРН Категорія:Німці Бельгії