Акко (місто)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску
  1. ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ Шаблон:Hatnote
Шаблон:Картка/рядки
Шаблон:IfemptyШаблон:If1Шаблон:Checkwd

Категорія:Населені пункти за алфавітомОшибка Lua: не удаётся создать процесс: proc_open(/var/log/nginx/wikiinfo_lua.error.log): failed to open stream: Permission denied

[[Зображення:Coat of arms of Acre, Israel.svg|Шаблон:Ifempty|Герб]] [[Зображення:Шаблон:Ifempty|Шаблон:Ifempty|Прапор]]
Шаблон:Ifempty Шаблон:Ifempty
Шаблон:Картка/рядкиШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рШаблон:Картка/рядки

Шаблон:If1 Шаблон:Картка/р Шаблон:Картка/р

А́кко, Птолемаїда (івр. עכו‎ — Акко, араб. عكا‎ — Акка, дав.-гр. Шаблон:Lang-grc2, зах. європейські мови: Acre, St. Jean d'Acre) — місто в Західній Галілеї (Ізраїль), розташоване приблизно за 18 км на північ від міста Хайфа на березі Середземного моря.

Місто вважається однією з визначних пам'яток світового масштабу і занесено до переліку міст світової спадщини ЮНЕСКО.

« Серед всіх міст на Сирійському узбережжі, від Антіохії і до Гази, немає ще такого міста, як Акко, чий літопис був би так насичений подіями, і немає іншого такого міста, чий вплив на долю всієї країни був би настільки великим. (Лоренс Оліфент, 1882) »

Історія

Шаблон:Доробити розділ Акко — одне з міст в Ізраїлі, чия історія продовжувалася без перерв понад 4 тисячі років. Місто лежало на перехресті міжнародних торгових шляхів і тому завжди було центром історії. Воно було центром зустрічей численних та різноманітних культур і стратегічним місцем для військових кампаній.

Перше забудова міста датується архегологами епохою бронзи, а саме 3-є тисячоліття до н. е. Найпершу письмову згадку про місто можна знайти у текстах єгипетської 13-ї династії. В месопотамських текстах є дані, що місто вже в бронзову добу було важливим портом. У Шаблон:Не перекладено кінця 13 століття до н. е. Акко названий одним з прибережних міст Ханаану. Після численних руйнувань та перебудов Акко досяг економічного розквіту під час перського правління у 5-6 ст. до н. е. В 4 ст. місто значно розбудовується, а в 3 ст. потрапляє у владу династії Птолемеїв.

Після закінчення П'ятої Сирійської війни, як і інші міста Фіникії та Палестини, місто потрапляє у залежність від Селевкідів. Елліністичний період призвів до нового економічного розквіту через масову морську торгівлю з грецькими територіями та до Італії.

Також у Старому Заповіті мова йде про Аккон (Рі 1.31 ЄС). Близько 64 року до нашої ери д'о н. е., місто було захоплено Римом та приєднано до римської провінції Сирія.

Захоплене хрестоносцями в 1104 р., 1187 року місто було завойоване Саладіном і знову захоплене Річардом I (Левове Серце) в 1191 р., знову завойоване мамлюками в 1291 р. Наполеон I Бонапарт 1799 року програв тут морський бій. Англійський воєначальник Алленбі захопив порт у 1918 р.

Населення

  • 1983 — 37 000 чол.
  • 2005 — 45 800 чол.
  • 2012 — 47 200 чол.

Шаблон:Об'єкт Світової спадщини

Визначні місця

Однією з пам'яток міста є караван-сарай Хан ель-Умдан.

Посилання

Примітки

Шаблон:Refimprove Шаблон:Israel-geo-stub

Шаблон:Північний округ (Ізраїль) Шаблон:Фінікійські міста Шаблон:Світова спадщина в Ізраїлі Шаблон:Бібліоінформація Категорія:Міста Ізраїлю Категорія:Світова спадщина в Ізраїлі