Єреміїв Михайло Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти к навигации Перейти к поиску

Шаблон:КарткаОшибка скрипта: Модуля «CategoryForProfession» не существует.Категорія:Персоналії за алфавітомКатегорія:Вікіпедія:P1791:відсутня Шаблон:IfemptyМиха́йло Миха́йлович Єремі́їв (7 лютого 1889, с.Новосілки (нині — Житомирська область.) — 16 листопада 1975, Женева) — український громадсько-політичний діяч, журналіст і дипломат.

Життєпис[править]

Закінчив Київський політехнічний інститут, був головою української студентської громади інституту. Член Української соціал-демократичної робітничої партії. 1914 заарештований, відбув дворічне ув'язнення за участь у студентському організаційному комітеті зі святкування 100-річчя з дня народження Т.Шевченка. Під час Першої світової війни служив в інженерному відділі штабу Київського військового округу.

На Всеукраїнському національному конгресі 1917 обраний членом Української Центральної Ради від студентських організацій Києва. Член Всеукраїнської ради робітничих депутатів та її виконкому. Входив до складу ЦК УСДРП і репрезентував партію в Малій раді (див. Комітет Української Центральної Ради). Головний редактор газети "Вісті з Української Центральної Ради", співредактор "Робітничої газети". 6 листопада 1917 призначений секретарем УЦР. Після гетьманського перевороту 1918 продовжував працювати в "Робітничій газеті", за доби Директорії УНР – секретар української місії в Італії. Протягом 1919–20 редагував часопис "La Voce del Ucraina". 1921 переїхав до Чехословаччини, працював в Українській господарській академії в Подєбрадах. У Подєбрадах разом із Василем Проходою створив організацію «Український сокіл». З його ініціативи створено Український центральний спортивний союз, який він очолював упродовж 1923–27. Від 1928 мешкав у Швейцарії. 1928–44 редагував бюлетень "Ofinor" (Женева), співробітничав у багатьох українських та іншомовних виданнях.

Спогади[править]

Джерела та література[править]

Література[править]

Шаблон:Stub-metaКатегорія:Персоналії за алфавітом


Категорія:Українські журналісти Категорія:Українські дипломати Категорія:Діячі УЦР Категорія:Персоналії за алфавітом Категорія:Народились 7 лютого Категорія:Народились 1889 Категорія:Уродженці Овруцького району Категорія:Померли 16 листопада Категорія:Померли 1975 Категорія:Випускники Української господарської академії